Türkiye'nin en kullanışlı kodcu forumu, en baba kodcular burda !

Yeni özellik: Gönderinize jsfiddle kodu ekleyebilirsiniz.
Bilgi: Bu forum Türkiye'nin en kullanışlı kodcu forumudur. Forum içerisindeki davranış ve paylaşımlarınız moderatörler tarafından izlenmektedir.

Moderatör: ontedi

Kullanıcı avatarı
trwebmaster
Üye
Üye
x 3

Visual Studio'da Dosya Görünmüyor - Projeye Dosya Ekleme  - Çözüldü

27 Eki 2015, 15:51:45

Merhabalar,

Asp.NET projesi oluşturdum ve proje dizinine bazı dosya ve klasörler kopyaladım ancak Visual Studio - Solution Explorer arayüzünde sonradan eklediğim dosya ve klasörler görünmüyor. Nerde yanlış yapıyorum acaba?
0 x
"Batı karşısındaki durumumuz, efendisinin ilaçlarını çalıp içen uşağın durumudur."
Cemil MERİÇ

Tags:

Kullanıcı avatarı
windofelm
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
x 66
İletişim:

Re: Asp.NET Dosya Görünmüyor - Dosya Yükleme Sorunu

27 Eki 2015, 16:02:42

Sonradan ekleyecek olduğunuz dosyaları solution explorer a sürükle bırak yaparak ya da aşağıdaki yöntemle ekleyebilirsiniz;
- Proje üzerine sağ tıkladıktan sonra Add Existing Item diyerek projeye yeni dosya ekleyebilirsiniz. Ancak doğrudan proje dizinine kopyalanan dosya ve klasörler projeye dahil olmaz.

Daha önce kopyaladığınız ama solution explorer da görünmeyen dosya ve klasörleri projeye dahil etmek için ise aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Untitled-1.fw.png
Show all files
Untitled-1.fw.png (80.35 KiB) 2601 kere görüntülendi

Tüm dosyaları gösterdikten sonra;

Gizli dosyalar görünür olacaktır. İstediğiniz dosya ve klasörleri Ctrl e basılı tutarak birden fazla seçim yapabilirsiniz ve sonrasında sağ tuş
"Include in project" tıkladığınızda artık gizli dosyalar projeye dahil olacaktır.
4 x
“Zor diyorsun. Zor olacak ki imtihan olsun.” Mevlana

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir