Türkiye'nin en kullanışlı kodcu forumu, en baba kodcular burda !

Yeni özellik: Gönderinize jsfiddle kodu ekleyebilirsiniz.
Bilgi: Bu forum Türkiye'nin en kullanışlı kodcu forumudur. Forum içerisindeki davranış ve paylaşımlarınız moderatörler tarafından izlenmektedir.

Moderatör: ysf

Kullanıcı avatarı
Sonic Clown
Üye
Üye
x 3

Merhaba C10nect Forum! Ben Sonic Clown  - Doğrulandı

29 Haz 2017, 03:13:52

Merhaba C10nect Forum ve forum sakinleri,
Ben Sonic Clown. 199* İstanbul doğumlu genç ve HTML&CSS dillerine oldukça hakim bir arkadaşınızım. İsmimi vermek istemiyorum. Sanal alemde kullandığım nickname ile geçiniyorum. Ben sanal alemde bu tür işlere ufakken bedava-sitem altyapılı olan "tr.gg" ücretsiz domainle başladım. Sadece bir meraktı. Kendim aşırı bir acemilik ile birşeyler çabalamaya çalışıyordum. Kendime bir site hazırlamıştım. Çok acemiceydi. Site de denmez aslında ama başka diyecek birşey bulamıyorum. Neyse öyle böyle o sitede uğraşlarla uzun uzun vakit geçirdim. Sonra bir arkadaş tanıdım. Onunda "tr.gg" uzantılı bir forum sitesi vardı. Hayretler içerisindeydim. O zamanlarda "tr.gg" de forum sitesi oluşturmak bir hayli profesyonellikti kendimce. Onunla beraber forumla ilgilendik vakit geçirdik. Kendimizi geliştirip hosting alıp "org" uzantılı domainimizi de alıp gerçek bir forum sitesi oluşturduk. Belki fazla vaktimizi verdik bu forumda fakat sitenin günlük hiti ve günlük giriş yapan kullanıcısı da epey bi artış sağlamıştı. İyice bi zevk almaya başladım o işten. Ama gel gelelimki bir gün geldi çattı ve elimizden bu siteyi bir şekilde çaldılar ve yedeklerde dahil herşeyi sıfırladılar. Ben bir yandan Filezilla aracılığıyla ve ücretsiz host ile script kuruyordum. Scriptin kodları ile uğraşıyordum. Tamam tamam en azından uğraşmaya çalışıyordum desem daha düzgün olur. Gözüm PHP kodlamaya ve HTML&CSS'e az çok alışmıştı. Burdan sonrasını biraz özet geçeyim sizleride bunaltıp sıkmaya hiç gerek yok. Bu tür scriptlerle de vaktimi harcayıp deneyim edinip, Blogger altyapısını kullanmaya başladım. Burda kendime bir teknoloji blogu oluşturdum ve teknoloji haberleri yazmaya başladım. Bu sayede birşeyler yazma kabiliyeti kazandım. Daha sonra ise Wordpress'i tanıdım ve Wordpress'le devam ettim herşeye. Youtube aracılığı ile HTML&CSS videolarını bol bol izleyip HTML&CSS tema kodlamayı ve Wordpress entegre etmeyi öğrendim. Dediğinizi duyabiliyorum. "E hani Wordpressle devam etmiştin siteye ne oldu be adam?" Hıh bende bunun cevabını vereyim şimdi sonra devam edeyim; Wordpress de devam ettiğim site çöpe gitti arkadaş. Sıkıldım bunaldım. Blog, blog, blog, blog nereye kadar? İnsanı sıkıyor arkadaş. Fakat tema kodlama ve entegre etme epey bir hoşuma gitti. Bu sayede lise yıllarımda okul için Wordpress altyapısına kendi kodladığım bir sözlük temasını entegre edip, okulda yaydım. İfşalarmı dersiniz, değişik duğuşuk başlıklar açıp neler neler yazanlarmı dersiniz herşey vardı. Eğlenceli olmuştu. Bir yandan adminlik yapmakta hoştu tabii. Fazla uzatmayayım, destan yazmıyoruz ya yahu. Gün geldi çattı kendimi Kali Linux işletim sistemi alanında geliştirdim ve Siber Güvenliğe adadım kendimi. Şimdi bu foruma geçenlerde Google'da bir konuda arama yaparken denk geldim. Benim için bir sitenin teması çok önemlidir. Temayı beğeniyim o site ömürlüktür benim için. E tabi işlevliği, kullanışlığı da önemli tabii. Bu yüzden kayıt oldum buraya. İlk bakışta gözüme baya bi güzel geldi ve hemencik kayıt oldum. İlk başlığımda yönetici arkadaşlarımıza bu kategoriyi açmalarını önerdim ve sağolsunlar kırmadılar. Bende bu sayede kendimi az çok sizlere tanıtdım. Üşenmeyip okuyan arkadaşlara çok teşekkürlerimi sunuyorum. Adımı ve soyadımı bilmesenizde bir ufak yazılımcı arkadaşınızı tanımış oldunuz.

Teşekkürler,
Sonic Clown.
1 x

Kullanıcı avatarı
micropsoft
Moderatör
Moderatör
x 8
İletişim:

Re: Merhaba C10nect Forum! Ben Sonic Clown

28 Tem 2017, 15:47:47

Merhaba hoşgeldiniz hocam,

Umarım forumda eğitici ve eğlenceli vakit geçirirsiniz. Şuan Front-end yazarların çoğunun başlangıcında bedava sitem ve azbuz var. Bende onlardan biriyim :). İsmim Muhsin, hoşgeldiniz tekrar.
1 x
Bir dava, uğrunda ölünecek kadar değerli değil ise, uğrunda yaşanacak kadar da değerli değildir!

3TH3M
Üye
Üye

Re: Merhaba C10nect Forum! Ben Sonic Clown

06 Oca 2018, 16:51:38

Ben de İlk Web Sitemi .tr.gg ile açmıştım :15:
zaten kimse anasının karnında yazılımcı doğmuyor. Bak mesela ben şu an yazılımdestek.com un adminiyim. (Kurucusuyum)
Memnun oldum bu arada :21:
0 x

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir