Türkiye'nin en kullanışlı kodcu forumu, en baba kodcular burda !

Yeni özellik: Gönderinize jsfiddle kodu ekleyebilirsiniz.
Bilgi: Bu forum Türkiye'nin en kullanışlı kodcu forumudur. Forum içerisindeki davranış ve paylaşımlarınız moderatörler tarafından izlenmektedir.

Moderatör: ysf

Kullanıcı avatarı
bertug
Üye
Üye
x 3
İletişim:

Who am I ?  - Doğrulandı

04 Ara 2017, 12:42:18

Herkese Merhaba,
Ben Bertuğ Fahri ÖZER. 13 yaşında lise dönemine geçiş zamanına kadar online oyunlar ile büyüdüm ve sokakta boncuklu tabanlarla :10: . Güzel sanatlar okumak istedim nasip olmadı. Ya resim çizecektim yada programcı olacaktım bunun kararını zaten vermiştim. İlk olarak bulunduğumuz bölgenin meslek lisesi olan Pamukova Endüstri ve Meslek Lisesinde web tasarım ve programlama bölümünü okudum. Her şey PHP,HTML,CSS ve JS ile tanışmam ile başladı. sonra daha farklı yönleri olduğunu keşfettim bu dünyanın. C# ile tanıştım. sonra Python ile tanıştım. bu dönemlerde Linux işletim sistemi kullanmaya yeni yeni başlıyordum. O sırada fark ettim Android işletim sisteminin linux çekirdekli olduğunu. Python linuxta rahatlık sağlıyor ve web programlamada da Django ile bütün imkanları sunuyor. O yüzden Python u öğrenmeye karar verdim.Fakat hemen öğrenemedim. Yeterli ingilizce bilgim yoktu. Üniversiteye hazırlandım ve Girne American Universitesinde Bilgisayar programcılığı bölümünü bitirdim. Üniversitemiz bana yeterli gelmesede dönem sertifika ve diploma istediği için üniversiteyi bitirdim. Üniversite yıllarında başladım freelance çalışmaya. Genelde her şeyi tek başıma kodlamaya alışkın olduğum için her şeyi tek başıma yapmaya başladım. Şu an KKTC 'de web siteleri yapıp satıyor ve bir şirkette yazılım danışmanlığı yapıyorum. İngilizcemi okulum sayesinde geliştirdikten sonra bütün herşey daha kolay olmaya başladı. Python kodlaması yapan türkiye'de malesef çok az fakat github ta da göründüğü gibi dünya çapında python daha çok tercih ediliyor. Her geçen gün gelişen bir yapı ve hiç bir zaman para istemeyen bir dil Python !
Google vb şirketlerinde dikkatini çeken bu dil data analiz için kullanılıyor. bende bu tür özelliklerinin cazibesine kapıldım. Yani tabiri caizse sarışın bir kıza aşık oldum.

Yeni kalmak için oturarak çalışmak gerekiyor. GYM yapıyorum bilerek tüm programlama veya bilgisayar başındaki herkese tavsiyem kesinlikle spor şart! Daha sağlıklı ve sağlam bir vücut ile enerji dolu oluyorsunuz. bu enerjinizi programlama yaparken kullanıyorsunuz.

Her hangi bir projeniz bittiğinde kesinlikle kafa izini vermeniz lazım kendinize. Benzetme yapmak gerekirse "Tuvaletinizi yaptınız ve bir kaç saniye sonra yeniden yapabilir misiniz ? " bunun için dinlenip kafanızı rahatlatıp yeni şeylere dinç bir kafa ile başlayın. !

Tanıştığımıza memnun oldum !
0 x
Resim
:20: :21: :11: :12: :3:

Kunduz Yazılım

ben kunduz yazılım freelance çalışan ekip kurucusu bertuğ fahri özer. Sorularınızı cevaplamak ve bilgi paylaşımında bulunmaktan çok memnun kalırım.

3TH3M
Üye
Üye

Re: Who am I ?

06 Oca 2018, 16:47:31

Memnun oldum hocam :20: ben de B. Ethem
0 x

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir